HAYPE PİL S

KİMYASAL YAPISI

Selüloz içeren kumaşların yüzey parlatmasında ve piling giderilmesinde kullanılan sıvı selulaze tipi bir enzimdir.

GÖRÜNÜŞÜ

Kahverengi akışkan sıvı.

ÖZELLİKLERİ

Pamuk, pamuk/polyester, keten, rami gibi diğer bünyesinde içeren kumaşların veya bunlardan üretilen parçaların yüzey parlatılmasında ve piling işleminde çok etkilidir. Yüksek aktivite değerine sahip olduğundan az miktarlarda kullanılarak iyi sonuçlar elde edilebilir. Uygulandığı kumaşta parlaklık ve renk canlılığı verir. Kumaşların yeniden tüylenmesine engel olur. Tamamen biyo parçalana bilinen bir üründür. Çözünürlük: suda her oranda tamamen çözünür. Aktivite : 2500 IU/ml minimum pH (25 0C) : 4,9-5,3

KULLANMA ŞEKLİ

pH : 4,5-6,0 Sıcaklık : 40 – 55 0C (optimum 50 0C) Zaman : 25 – 45 dk Kullanım miktarı: %0,2 – 1,5 (Kumaş ağırlığı) Banyo oranı : 1/5 – 1/10 Islatıcı : 0,5 -1,0 gr/lt nonyonik seri ıslatıcı *Banyo suyu çekilir ıslatıcı ve işlem yapılacak kumaş yüklenir. *Banyo istenilen sıcaklığa getirilir. *Makine çalışırken enzim ilave edilir, rezerve tankında enzime kesinlikle buhar verilmemelidir. *Belirli zaman aralığıyla mal kontrol edilir. *İstenilen efekt alındığında banyo boşaltılır ve sıcak suyla soda sabun yıkaması yapılır. Bu işlem hem enzimin aktivitesini yok eder hem de işlemden sonra yüzeyin daha parlak gözükmesini sağlar. Enzimin aktivitesini 80 0C de yıkama yaparak da yok edebilirsiniz.

DEPOLAMA

Depolama ömrü orijinal ambalajında ve serin yerde 6 aydır.Serin yerde saklanmalı donmasına ve ısınmasına engel olunmalıdır.

AMBALAJ ŞEKLİ

25-60 kg lık bidon veya 1 tonluk konteynır.

© 2012 – 2015, Mertler Endüstri Maddeleri.

This post is also available in: İngilizce