• +90 282 674 46 28 (3 Line)
  • +90 507 378 40 20
  • info@mertler.com.tr

HAYPE ANT-50

HAYPE ANT-M

HAYPE ANT-M
Antistatik madde

Kimyasal Yapısı Yağ alkolleri kompleksi

Özellikleri Genel amaçlı güçlü bir antistatik maddedir . Her türlü sentetik kesikli elyaf üretiminde spin finislere ek olarak statik elektriklenmeden kaynaklanan problemlerin giderilmesi için spinfinişh ve harman yağlarına eklenir. Elyaf üzerinde iyi bir film tabakası oluşturur, Sentetiklerde elektriklenme ve hışırtıyı önleyici olarak , boyamada avivaj yumuşatıcısı ve antistatik olarak  kullanılabilir.

HAYPE CP 300

HAYPE CP 300
Harman yağı

Kimyasal Yapısı Hidrokarbonlar, emülgatör ve antistatik maddeler karışımıdır.

Özellikleri Doğal ve sentetik elyafta aktarma yağı ve harman yağı olarak kullanılır. Homojen bir film tabakası oluşturarak iyi bir yüzey kayganlığı sağlar. Antistatik ve kaydırıcı özelliklerinden dolayı yüksek hızlarda çalışan tekstüre ve aktarma makinelerinde verimi arttırır. İplik sürtünme katsayısını düşürdüğünden kopmaları önler. Anti-korazif özelliğinden dolayı makineleri korur paslanmasını engeller, koku yapmaz. Emülsiyon özelliği çok iyi olduğundan iplik ve kumaş üzerinde yıkamayla kolayca uzaklaştırılır. Çözgü ve atkı ipliklerinde kullanılması dokuma randımanını arttırır. Suyla emülsiyon yaparak harman yağı olarak kullanılır.

HAYPE CP-500

HAYPE CP-500

Kimyasal Yapısı Isıya Dayanıklı Lubrukantlar,Kohesif ve Antistatik Maddeler, özel katkıların Dengeli bir karışımıdır.

Özellikleri Sentetik elyaf üretim hatlarında kullanılmak üzere hazırlanmış mükemmel bir tekstrize yağıdır. Yüksek ıslatma özelliğiyle elyafın homojen film oluşumunu sağlar.İpliğe direk olarak tatbik edilebilir. İçerdiği güçlü antistatik maddeler sayesinde çekim esnasında biriken statik elektriklenmeyi önler. Elyaf-metal, elyaf-seramik yüzeylerde sürtünme katsayısını azaltarak aşinma, yıpranma ve kopmaları engeller. 

HAYPE CP MOD

HAYPE CP MOD
Üretim Yağı ve Antistatik Yağ

Kimyasal Yapısı Yağ asidi esteri, özel emülgatörler ve antistatik maddelerin kombinasyonudur.

Özellikleri Kesikli PES elyafın tüm üretim aşamalarında başarıyla kullanılan bir spin-finish’tir. Elyaf-elyaf kohezyonunu arttırır, elyaf-metal sürtünmesini azaltır. Antistatik özelliği yüksek olduğundan yüksek devir ve hızlarda çalışan makinalara uygundur.

 

HAYPE DB-MOD

HAYPE DB-MOD
Harman yağı

Kimyasal Yapısı Emülgatörler ve sentetik yağlayıcı maddelerin dengeli karışımıdır.

Özellikleri Yün , yün karışımları, sentetik elyaflar , tabii elyaflardan üretilecek ipliklerde kullanılan  mineral yağ ihtiva etmeyen bir yağlayıcıdır. Bünyesinde ihtiva ettiği maddeler antistatik, kaydırıcı ve yumuşatıcı özelliklere sahiptir. Yıkamayla kolayca uzaklaştırılabilir. Suda her oranda çözülür.

HAYPE KON-50

HAYPE KON-50
Doğal ve sentetik elyaf için antistatik harman yağı

Kimyasal Yapısı Nonyonik emülgatör, antistatik ve yağların karışımıdır.

Özellikleri Doğal ve sentetik elyaf ve karışımlarında kullanılan sentetik antistatik harman yağıdır. Uçuşma tozuma ve döküntüyü önler. Elyaf-elyaf, elyaf-metal, elyaf-seramik sürtünmelerini optimum seviyede tuttuğu için iplik üretiminde mükemmel sonuçlar verir.